למדיח כלים טוב יש משמעות רבה בעסק מדיח כלים תעשייתי טוב אמור למלא כמה צרכים  הכרחיים על מנת להפוך את החיים שלכם במטבח לקלים יותר: 

 

Kitchen hand with an open dishwasher


א. הוא צריך להיות קל ונוח לשימוש עבור צוות המטבח בלי יותר מידי הוראות מסובכות
ב. המדיח אמור לעבוד במהירות גבוהה מספיק  כדי שלא תצטרך לחכות לכלים נקיים בזמן שאתה צריך להגיש אוכל ללקוחות שלך.
ג. המדיח צריך לעמוד בכל כללי ההיגיינה במטבח בכדי לשמור על כללי הבריאות והגיינה
ד. המדיח אמור לנקות את הכלים מספיק טוב על מנת שאף לקוח לא ירגיש שהוא אוכל מכלי שהוא לא פחות ממבריק.

 


כיצד לבחור את המדיח הנכון עבור העסק שלך?
בחירת מדיח נכון צריך להיות בהתאם לדרישות ולאופי המטבח, בחירת המדיח הנכון ימלא את הדרישות שלך ואף מעבר לכך
להלן כמה מהדברים העיקריים שיש לשים לב אליהם בעת רכישת מדיח חדש


סוגי מדיחים תעשייתיים:
ישנם ארבע קטגוריות מרכזיות למדיחים תעשייתיים וזה חיוני למצוא את הסוג המתאים ביותר עבור העסק שלך . להלן היתרונות והחסרונות של כל אחד ואחד מהמדיחים.  


מדיח דלפקי:
שיטה זו מושלמת עבור מוצרים כגון לחם, פיצה, או מאפים, ועבור צריבה של בשר בתחילת תהליך הבישול .

מצד שני , החיסרון במדיח זה שהוא לא יכול להכיל כמות גדולה של כלים . אם יש לך עסק הזקוק למדיח בעל קיבולת גדולה של כלים מדיח דלפקי עלול להאט את העבודה.

סוג זה של מדיח הוא קרש קפיצה מהמדיח הכלים הביתי אל המדיח כלים המוסדי . המדיח נראה דומה למדיח הכלים הביתי ומציע את אותם פונקציות כמוהו אך הוא עובד מהר יותר מהמדיח הביתי ויכול להכיל כמות כלים גדולה יותר מהמדיח הביתי.


יתרונות:
– לא דורש מקום רב
– קל להתקנה ונותן יותר מקום עבודה
– המדיח הדלפקי הזול ביותר מבין הקטגוריותמדיח כוסות

מדיח כוסות הוא בדרך כלל עדין יותר מרוב הסוגים של המדיחים , מסעדות וברים שיש להם מדיח כוסות ייהנו ממדיח עוצמי יחד עם העדינות הנדרשת לשטיפת כל הסוגים של הכוסות ואפילו העדינה ביותר תוך שמירה שלא תישברנה.

מדיח הכוסות מגיעים בדרך כלל בגרסה דלפקית  והוא מתומחר כמו מדיחים דלפקים אבל הם יכולים להגיע בגרסה שונה ואחרת ולעיתים הם יהיו יקרים יותר .  הם נוחים בעיקר  לעבודה כגון בברים שמשתמשים בכמויות גדולות של כוסות בעבודה שלהם , אם העסק שלך זקוק לכמות גדולה של כוסות נקיים ללא שהות זהו כנראה המדיח המתאים ביותר עבורך.

יתרונות:
– יכול לנקות זכוכית דקה ומיוחדת ללא נזק
– יכול להדיח גם כלים אחרים
– מנקה את הכוסות במהירות


חסרונות:
– לא מתאים למטבחים גדולים שצריכים לנקות באופן קבוע כמות גדולה של סירים ומחבתות. 

מדיח דלת מתרוממת:
למדיח דלת מתרוממת יש דלת גדולה בחזית שניתן להשאיר פתוחה עד שהסל מתמלא בכלים כאשר פעולת ההדחה נמשכת כמספר דקות . המדיח בנוי על מנת להיות מהיר ויסודי והוא אידיאלי עבור מטבחים מוסדיים עמוסים.


יש להם קיבולת גבוהה יותר מרוב המדיחים הדלפקים והם זקוקים לשטח גדול יותר. הם צורכים יותר חשמל ואנרגיה מרוב סוגי המדיחים דבר שיש לקחת בחשבון בעת קניית המדיח.


למרות זאת הוא נחשב לאחד המדיחים המוסדיים הטובים ביותר למטבחים הזקוקים למדיח עם מהירות ויכולת קיבולת גבוהה. מדיח דלת מתרוממת היא הבחירה הנפוצה ביותר למטבחים מוסדיים

יתרונות:
– יכולת קיבולת גבוהה
– מנקה במהירות
– קל ונח לשימוש

חסרונות:
– לעיתים יקר יותר מסוגים אחרים של מדיחים
– צורך יותר אנרגיה ומים

 

מדיח שינוע:
מדיח שינוע הוא המדיח בעל יכולת הקיבולת הגבוהה ביותר ברשימה זו . אך הוא גדול מאוד ולכן הוא אינו מתאים למטבח צפוף.
המדיח מהסוג הנ"ל מצוי בעיקר במטבחים שצריכים להתמודד עם כמות רבה מאוד של כלים מספר פעמים בארוחה. כגון : בתי מלון, ובתי חולים.
מדיח כלים זה הוא היקר ביותר בקטגוריה אך בתמורה הוא נותן עוצמה גדולה יותר , מנקה מהר יותר  ובעל קיבולת גדולה מאוד המאפשרת הדחה של כלים רבים במשך זמן קצר.

יתרונות:
– בעל קיבולת גדולה מאוד
– ניקיון מהיר
– מנקה בעוצמה רבה

חסרונות:
– בדרך כלל יקר יותר
– תופס הרבה מקום ולכן לא מתאים למטבחים קטנים

 

מה כדאי לשקול בעת רכישת מדיח כלים מוסדי:
ישנם שיקולים רבים ומעשיים שיש לשקול בעת רכישת מדיח כלים מוסדי באופן שיתאים ביותר לצרכים של העסק שלך.
המדיח המתאים יאפשר עבודה יותר חלקה במטבח של העסק שלך , ויכול להגביר את הרווחיות של העסק, מדיח כלים שלא מתאים עלול לגרום לך להוציא יותר ממה שתכננת , יכול לגרום לירידה ביעילות העבודה במטבח ולתפוס יותר מקום במטבח ממה שהמטבח מאפשר.


גודל וקיבולת:
בעת רכישת המדיח יש לשקול את עניין הגודל ויכולת הקיבולת . יש להתאים את גודל המדיח לשטח המטבח שלך .יש לשקול גם אם מיקום המדיח על מנת שלא יפריע לעובדי המטבח ויאפשר להם באין מפריע להמשיך אם העבודות שלהם.


הגודל של המדיח תלוי בכמות הכלים שהמדיח יכול להכיל . זהו שיקול חשוב מכיוון שאם המדיח לא יכול להדיח כמות גדולה של כלים בבת אחת הלקוחות שלך עשויים להמתין יותר זמן לאוכל . אמנם יהיה קשה להכניס מדיח גדול אל שטח קטן אך חשוב לקחת בחשבון את כל השיקולים על מנת שהמדיח יתאים לצרכים של העסק שלך

 

קלות השימוש:
המטבח משתמש במדיח מספר רב של פעמים ביום ולכן אם הוא יהיה מסורבל ולא ידידותי לשימוש זה עלול להוות בעיה.
בעת רכישת המדיח יש לקחת בחשבון את התהליך היומיומי של השימוש בו , נסה לחשוב על עוד קריטריונים חשובים כדי להקל על השימוש במדיח , כמו העיצוב של המדיח והאם הוא מתאים לכמות גדולה של כלים והאפשרויות שהוא יכול להציע. 

 

מהירות:
על מדיח הכלים לעמוד בקצב המהיר של המטבח. האפשרויות  להכיל כלים  רבים יותר מורידה את התדירות של הפעמים שבהם אתה צריך להפעיל את המדיח על מנת שיהיו כלים נקיים. שיקול נוסף במשוואה  זו היא משך הזמן שלוקח מחזור הדחה אחד במדיח.
רוב מדיחי הכלים עובדים במהירות ומשך הזמן שלוקח מחזור אחד במדיח הוא נמוך. משך הזמן שלוקח מחזור הדחה אחד במדיח הוא מה שמבדיל את המדיח המוסדי מהמדיח הביתי, בעוד שבמדיח הביתי מחזור אחד של הדחה לוקח בין  30-45 דקות המדיח המוסדי עושה זאת תוך דקה או שתיים.

 

שימוש במים ובחשמל:
לא ניתן להשתמש במדיח ללא צריכה של מים וחשמל. בחלק מהמדיחים ישנה אופציה של "חסכון באנרגיה"  

 

דרישות של חשמל ומים:
מכיוון שמדיח כלים צורך אנרגיה יש לוודא כי המטבח בעסק מסוגל להתנהל עם מכשיר זה במטבח . יש לוודא כי תשתית החשמל מתאימה לסוג המכשיר.
בדוק את הצנרת . יש צורך בצינור ניקוז וניקוז בקרבת המדיח . אם המדיח שלך לא דומה למדיח הקודם יש לקרוא לחשמלאי או אינסטלטור על מנת להתאים את השטח למדיח החדש. 

 

מותגים נפוצים של מדיחי כלים:
פונקציה נוספת שיש לקחת בחשבון לפני רכישה של מדיח תעשייתי הוא מוניטין החברה. המדיח התעשייתי צריך להיות מסוגל לעבוד ללא הפסקה לאורך שנים . חשוב לרכוש מכשיר מחברה בעלת מוניטין טוב המוכרת מוצרים איכותיים על מנת להבטיח שתקבל את התפוקה הנדרשת מהמכשיר ושירות טוב ומקצועי כאשר ישנה בעיה.  

לסיכום: 
כלים לא נקיים אינה אופציה עבור מוסדות  שמשרתים הרבה לקוחות . בחירה של מדיח הכלים הנכון עבור העסק שלך ישפיע על האופן בו המטבח שלך מנוהל והאופן בו אתה משרת את הלקוחות שלך בתנאי לחץ  .יש לו שימוש רב והוא משפיע על ההתנהלות היומיומית בעסק שלך. לכן חשוב לוודא כי אתה רוכש את מדיח הכלים המתאים ביותר עבור המטבח שלך.

 

נשמח לסייע לך בבחירת המדיח ביותר עבור העסק שלך. .

 

מעבר לקטלוג מדיחים תעשייתיים של וורולקר