מכונת קרח היא מצרך חיוני כמעט לכל עסק בתעשיית המזון . על מנת להחליט מה סוג מכונת הקרח המתאימה ביותר עבורכם עליכם להחליט למה תשמש מכונת הקרח בעסק שלך . בברים המכונה תשמש בעיקר עבור משקאות . במסעדה תשמש עבור משקאות , אך ישמש לעיתים גם לצורך תצוגת המזון כמו למשל בבר סלטים. אם אתה עובד בתחום הבריאות אתה תשתמש בקרח גם לצורך טיפול בלקוחות .

 

AAA

 

מהי צורת הקובייה הטובה ביותר עבורך:
עליך לבחור את הצורה של הקרח שאתה מעוניין שמכונת הקרח שלך תייצר.
קוביות קרח , קרח גרוס , או פתיתים . הצרכים שלך יקבעו את הסוג שאותו תצטרך .

 

קוביות קרח:
סוג זה הוא המועדף ביותר בברים ובמסעדות וכמו כן גם לשימוש במכלי קרח . קוביות הקרח הם הנפוצים ביותר במשקאות שונים ומגיעות בגדלים שונים : הן מקררות במהירות ומפשירות לאט יותר מסוגים אחרים של קרח וזה יכול לצמצם את עלויות הצריכה. והם עדיפים ביותר על בעלי עסקים גדולים כולל קירור בתפזורת. 

קרח גרוס:
מוצר זה צבר פופולריות בשנים האחרונות בשל הקסם שלו. סוג זה של קרח נמס יותר בקלות והוא מבוקש בעיקר בתחום של תעשיית הבריאות. ניתן למצוא אותם במשקאות , קוקטיילים , שייק בריאות, בר סלטים ובר לאוכל קר.  

פתיתי קרח:
מוצר פתיתי קרח מצויים בעיקר בתחום הבריאות אך הוא נפוץ גם בתחום המזון בזכות האיכות של תצוגת המזון . פתיתי הקרח הם קטנים רכים וניתן לעצב אותם בכל צורה שהיא . ולכן הם הפכו להיות מוצר חובה במזנונים ושווקים לבשר ודגים . הם מעולים עבור סלטים ומזנוני מזון קר, סוג קרח זה מתאים גם לשייקים שונים . 

 

סוגי מדחסים (קומפקסור)
הסוג הראשון, דוחס אוויר לצורך קירור, והוא ידוע בתור המדחס היעיל ביותר, שכן הוא אינו צורך מים נוספים ולכן הוצאות אחזקתו זולות יותר.

הסוג השני דוחס מים לצורך קירור והוא יעיל יותר מהסוג הראשון רק אם מכונת הקרח מותקנת בחלל בו טמפרטורת האוויר גבוהה יותר מ – 26 מעלות, במידה והאוויר בסביבת המכונה מכיל אחוז גבוה של מזהמים או אם המכונה תותקן באזור שבו האוויר מתחלף באיטיות. בכל מקרה אחר, סוג המדחס הראשון יהיה עדיף מדחס הדוחס מים לשם קירור צורך יותר מים ולכן יוביל ליותר הוצאות.

בסוג השלישי קיים מעבה שאינו מובנה במכונה עצמה ומורכב מחוץ למבנה, לרוב על גג. היתרון של מכונת קרח עם מעבה מסוג זה הוא שהיא שקטה יותר, אך ההתקנה והתחזוקה יכולות להיות יקרות יותר.

 

בין למכונת קרח:
הבין שומר את קוביות הקרח עד לזמן השימוש . הבין אינו חייב להתאים בדיוק לכמות הקרח שמכונת הקרח תפיק. עליך לחשב את כמות הקרח לו אתה זקוק לו בשעות השיא וכך תחשב את כמות הקרח שאותו תצטרך. 

 

מסנן מים למכונת קרח:
מומלץ להתקין מסנן מים בעת רכישה של מכונת קרח תעשייתית. הוא שומר על ניקיון הקרח ועוזר להאריך את החיים של המכונה עצמה במיוחד באזורים עם מים קשים. 

מכונת הקרח היא חיונית במיוחד למזג אוויר חם כמו שלנו.
בחר מכונה אמינה ומתאימה על מנת שתשרת את העסק ואת הלקוחות שלך נאמנה.