מהו תנור קומבי?
תנור קומבי הוא תנור בישול , המאפשר בישול באמצעות אדים , יבש ומשולב.

 

AAA


3 אופציות בישול בתנור אחד:

תנור קומבי מאפשר לך לבחור באחת משלושת אופציות הבישול הנמצאות במכשיר אחד:
א. בישול אדים
ב. בישול ביבש
ג. בישול משולב

 

 


בישול באדים:
בתוכנית זו מים מוזרקים אל תוך תא התנור – אופציה זו היא אידיאלית עבור מאכלים שלולא אופציה זו היו מבושלים או מאודים באופן אינדיבידואלי.
אידוי בקומבי הוא אידיאלי במיוחד עבור בישול של דגים – מוצר עדין שעשוי להתכווץ , להתייבש או להישבר בתנור רגיל .

 

בישול במצב משולב:
כאשר אופציה זו נבחרת, חום יבש מקיף באופן מחזורי את התנור – כפי שקורה בתנור ביתי.
שיטה זו מושלמת עבור מוצרים כגון לחם, פיצה, או מאפים, ועבור צריבה של בשר בתחילת תהליך הבישול .


מצב משולב – אדים וחום:
אופציה זו מאפשרת "ליהנות מכל העולמות".
השילוב בין חום יבש ואדים מבטיח את הדיוק הנדרש  עבור המזון  שאתה מבשל. הבישול נעשה בפחות זמן וללא הסיכון כי המוצר יישרף או יתכווץ .

 

 

מה ניתן לבשל בתנור קומבי? הכל!

בשר:
בשר יכול לאבד עד שליש ממשקלו המקורי במהלך תהליך של צלייה רגילה בתנור. כמו כן  תהליך זה עלול להוביל לאיבוד של הערך התזונתי של המוצר . זרימת חום עדינה של התנור יכולה לצמצם את התכווצות הבשר או איבוד ממשקלו . כך הלקוחות שלך ייהנו מבשר רך ומלא .לשניהם יש יתרונות וחסרונות, לכן יש לשקול את שתי האופציות  ולהחליט מה מתאים יותר עבור העסק שלך.

דגים:
שיטת האידוי מתאימה ביותר להכנת דג. שיטה זו משמרת את הטעם של הדג, שומרת על הערכים התזונתיים שלו ועם היתרונות של הכווץ המינימלי של הדג במהלך הבישול. הזרקת האדים מבטיחה כי המוצר לא יתכווץ או יישבר.

 

ירקות:
כאשר הירקות מתבשלים באידוי, ברוקולי, גזר, תפוחי אדמה וזרעים אחרים הם יישארו עם הערכים התזונתיים שלהם וצבעם המקורי.

 

לחם, פשטידות ומאפים:
כאשר המאוורר בתנור מופעל , והתנור הוא על מצב של בישול משולב, הקומבי יכול לבשל את המוצרים עד למצב של קריספיות מלמעלה , ללא קצוות שרופים . ההזרקה של הלחות מוודאת כי האוכל נשאר טרי ולח .  

 

יתרונות יומיומיים של תנור הקומבי:

לתנור קומבי ישנם יתרונות רבים למטבחים מוסדיים עמוסים, כגון: יעילות, חיסכון ועקביות.
תנור קומבי לא נועד רק עבור מצב יבש, אדים ומשולב אלא הוא יכול לבצע את הרוב המכריע של עבודות המטבח הנעשים בכל מטבח מוסדי: המטגנת, המחבת השטוחה, הגריל, סיר לחץ, בישול בסיר וואקום, ושימושים נוספים שחוסכים זמן וכסף .

 

גמישות בבישול - בין אם אתה צריך לבשל את אותה ארוחה לאנשים רבים  ובין אם אתה צריך את הגמישות על מנת להגיש מנות שונות וקטנות בו זמנית תנור הקומבי מסייע לך להשיג שליטה הן במטבחים גדולים והן בקטנים . 

חיסכון בכסף – בבישול מהיר ישנו חיסכון גם באנרגיה וחסכון כלכלי, כאשר מצב הבישול המשולב מופעל זה מבטיח כי האוכל לא יתייבש ויקטן , מבטיח מנות יותר גדולות ויוצא כהצעה משתלמת לטווח הרחוק. 

הקלה על הצוות - תנור הקומבי יקל גם על עובדי המטבח . הוא יאפשר לטבח להכין באופן קבוע ובצורה עקבית  אוכל ברמה גבוהה. כאשר הבישול מתוכנן מראש על מנת להבטיח שאותם מאכלים יתבשלו באותה איכות שוב ושוב . 

 

מעבר לקטלוג תנורי קומביסטימר של וורולקר